Izby

Villa Amalia (cela Villa)

Villa Amalia (cela Villa)

Veľká prekrásna staromestská villa v centre Banskej Štiavnice pri Klopačke. Villu Amalia je možné prenajať si ako komplet obe poschodia, alebo samostatne prízemie "Ama" a horné poschodie "Lia". Každé poschodie má samostatný nezávislý vchod. "Ama" na prízemí má dve samostatné spálne s manželskými posteľami a rozkladacím kreslom a krbom v každej spálni, v jednej i detská postieľka. Plne vybavená kuchyňa, zobraziť viac zaujímavosťou je aj piecka na drevo na varenie i pečenie. Samostatná jedáleň s veľkým jedálenským stolom pre 8 hostí. Obývačka s pohodlnou koženou sedačkou a kresielkami, malou pieckou a televíziou. V kúpeľni nájdete vaňu, pračku a toaletu. Vedľa kúpeľne nájdete daľšie samostatné WC. "Lia" na hornom poschodí Vás privíta veľkou obývačkou s krbom a komfortnou sedačkou, s kuchynským kútom a barovým sedením. Odtiaľ sa viete presunúť na loggiu s príjemným posedením a s krásnym výhľadom do záhrady. Má dve samostatné spálne. Pri kúpeľni je spálňa s manželskou posteľou, detskou postieľkou a rozkladacou pohovkou. V druhej spálni nájdete manželskú posteľ a dve samostatné postele. Veľká kúpeľňa s WC a sprchovým kútom. Mysleli sme aj na najmenších, čaká ich detský kútik s hračkami a detskými knižkami. Prekrásna kaskádovitá mestská záhrada za villou, s miestami na piknik a čarokrásnymi výhľadmi. Pre letné posedenia je pripravená terasa s markízou a murovaným krbom na grilovanie. Parkovanie pre dve autá (nie moc veľké) za posuvnou bránou v areáli villy.
Prízemie Ama

Prízemie Ama

Prízemie „Ama“ je zariadená v pôvodnom štýle starších čias. V každej miestnosti nájdete krb alebo piecku na príjemné chvíle pri praskajúcom ohníku. V časti „Ama“ na prízemí Vám ponúkame dve útulné spálne. V každej spálni sa nachádza komfortná manželská posteľ s možnosťou pridania rozkladacieho kresla. V kuchyni máte možnosť využívať kvalitný kávovar, rýchlovarnú kanvicu, mikrovlnku, sporák s rúrou a tiež zobraziť viac historickú piecku na drevo, kde si môžete vyskúšať, ako sa varilo našim babkám a starým mamám. Kuchyňa je plne vybavená kuchynskými potrebami - hrnce, riady, poháre, príbor a aj základnými surovinami na prípravu jedla (olej, soľ, cukor, koreniny). V jedálenskej časti sa nachádza veľký jedálenský stôl, kde si môžete spokojne vychutnať dobré jedlo s výhľadom na Starý zámok alebo si posedieť v známych kreslách Halabala pri čaji. Televízor je súčasťou obývacej časti so sedačkou, ale zároveň sme ho pre Vás pripravili aj samostatne do každej spálne. Prízemie ponúka pohodlnú kúpeľňu s vaňou, WC a práčkou. Komfort dopĺňa ďalšie samostatné WC. V jednej zo spální sa môžete oddať hre na klavír, v druhej spálni nájdete postieľku pre najmenších.
Podkrovie Lia

Podkrovie Lia

Na hornom poschodí v časti „Lia“ sa zasa môžete oddať luxusu a elegancii v troch veľkých podkrovných izbách. Dve samostatné spálne, jedna s manželskou posteľou a dvomi samostantými lôžkami, a druhá s manželskou posteľou a možnosťou prístelky. Najobľúbenejším priestranstvom horného podlažia je bezpochyby veľkolepá obývačka s TV prepojená s kuchyňou. V zime určite oceníte aj prakticky umiestnený poctivo murovaný štýlový krb. V lete vám zase padne viac ako vhod posedenie na priestrannej loggii s výhľadom do záhrady. Aj druhé podlažie vám ponúkne pohodlnú veľkú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC. V jednej zo spální nájdete postieľku pre najmenších.